modelka
Zabiegi

Zabiegi

Menu Zabiegi 

LIPOSUKCJA

W Klinice Medicus Estetic wykonujemy małoinwazyjne zabiegi liposukcji nutacyjnej urządzeniem N.I.L. przy użyciu najnowszej głowicy lipomatic 5.

Zasadą działania urządzenia jest rozbijanie tkanki tłuszczowej poprzez wprawienie kaniuli w ruchy nutacyjne.

urządzenie do liposukcji

Delikatne działanie powoduje pozostawienie wiązań łącznotkankowych między skórą a powięzią, co skutkuje bardzo dobrą retrakcją skóry – jest ona obkurczana, minimalizuje się efekt nadmiaru skóry po zabiegu.

Zabieg mimo swojej małoinwazyjności jest najskuteczniejszą formą redukcji tkanki tłuszczowej. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, w warunkach sali operacyjnej. podnosząc tym samym bezpieczeństwo pacjenta. Doznania z zabiegu pacjenci określają jako przyjemne wibracje.

LIPOTRANSFER

Lipotransfer to przeniesienie tkanki tłuszczowej pacjenta z jednego obszaru w drugi. Jest pomocny w procesie modelowania sylwetki, ale również w medycynie rekonstrukcyjnej i regeneracyjnej. Implantację tłuszczu wykonuje się w podobny sposób jak preparatów kwasu hialuronowego, za pomocą kaniuli. Lipotransfer jest najbardziej naturalną formą poprawienia stanu skóry. Oprócz efektu dodania objętości powoduje odbudowę skóry i tkanki podskórnej dzięki obecności komórek macierzystych. Zabieg można powtarzać, ale decydują o tym wspólnie pacjent i lekarz w zależności od rezultatów.

urządzenie do liposukcji

Zabieg można przeprowadzić w praktycznie każdym regionie ciała, w którym widoczna jest utrata objętości.

Dzięki systemowi NLF (Nutational Lipofilling System®) zabieg jest niezwykle skuteczny.

DLA KOGO JEST ZABIEG LIPOSUKCJI?

Liposukcja to dobre rozwiązanie dla osób pragnących poprawić sylwetkę, które nie potrafią tego dokonać ćwiczeniami. Nie jest to metoda odchudzania, a skuteczna forma likwidacji nadmiaru tłuszczu z określonych regionów ciała. Liposukcja jest również rozwiązaniem problemu otyłości miejscowej, która często prowadzi do utrudnienia poruszania się.

PRZECIWWSKAZANIA

aktywna choroba nowotworowa
ciężkie, niewyrównane choroby ogólnoustrojowe
stan zapalny tkanek w okolicy operowanej
ciąża

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: krew – morfologia, glukoza, czas krzepnięcia, czas APTT, wskaźnik protrombiny, AlAt, AspAt, HBS, kreatynina, mocznik, elektrolity oraz badanie ogólne moczu. W przypadku zabiegu usunięcia ginekomastii dodatkowo poziom prolaktyny.
Do zabiegu pacjent powinien zgłosić się o wyznaczonej porze, na czczo – ostatni posiłek najpóźniej 6 godzin wcześniej. Pacjent zobowiązany jest do zażycia wszystkich regularnie stosowanych leków za wyjątkiem leków wpływających na krzepnięcie krwi – aspiryna, acard, xarelto, acenokumarol i pochodne. W przypadku wątpliwości, należy omówić to z lekarzem.
Zalecane jest zabranie ze sobą luźnej odzieży na zmianę, jak również piżamy i obuwia zmiennego. Pacjent powinien być odwieziony do domu przez osobę towarzyszącą.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Pacjent po zabiegu zostaje na obserwacji w sali pooperacyjnej kilkanaście godzin (od rana do wieczora lub od popołudnia do rana). Pacjent zobowiązany jest do stosowania specjalnej odzieży uciskowej przez 7 dni w ciągu dnia i nocy, a następnie przez 7 dni w ciągu dnia. Kilka dni po zabiegu następuje kontrola i ewentualne zdjęcie szwów.

Szczegółowe zalecenia przed i pozabiegowe, jak również przebieg zabiegu i kwalifikacja do niego ustalane są osobiście przed zabiegiem.